Klasická kytara - krok za krokem

Klasická kytara - krok za krokem od Tomáše Illeho/ nové metodické postupy

Anotace:

Metodická přednáška představuje originální koncept vycházející z autorovy 30leté pedagogické práce s dětmi. Ve své nové škole hry na klasickou kytaru od úplného počátku do mírně pokročilé úrovně klade skladatel, aranžér a kytarista Tomáš Ille (*1971) důraz na metodickou přehlednost a postupnost jednotlivých fází výuky, aby rozvíjení technických dovedností žáka odpovídalo standardům výuky na ZUŠ. Prstová cvičení, stupnice, etudy a přednesové skladby jsou systematicky řazeny od lehčích k obtížnějším. Autor nadstandardně využívá lidové písně, jejichž známé melodie pomáhají žákovi v technickém zvládání hry. Učitelé nepochybně ocení účelové propojení výuky hry na kytaru se základy hudební nauky, stejně jako názorné barevné ilustrace pro úplné začátečníky v 1. sešitě. Illeho nové přednesové skladby napsané speciálně pro tuto učebnici výrazně obohacují kytarový repertoár zejména pro technicky mírně pokročilé hráče

Termín – 15.04. 2024

Uzávěrka: do 1.4. 2024 do 12:00
Místo – ZUŠ I. Hurníka, Praha

Lektor – Tomáš Ille

Cena: 2100,-

Časová dotace vzdělávání: 8 vyuč. hodin (6hod čistého času), předpokládané rozvržení od 10 – 17 hodin s pauzou na oběd

Výstupem vzdělávacího programu je certifikát o absolvování uplatnitelný pro OP JAK (šablony).

Garantem setkání Umělecká rada ZUŠ ČR

Tomáš Ille. Hudební skladatel, aranžér a kytarista. Studoval konzervatoř v Kroměříži a Hudební Akademii Múzických Umění v Praze. Jeho činnost má široké zaměření, skládá hudbu určenou pro koncertní pódia, hudbu filmovou, jevištní i didaktickou. Mimo to se také věnuje aranžím a instrumentacím. Jeho kompozice a úpravy jsou součástí repertoáru mnoha českých i zahraničních orchestrů a interpretů (Česká filharmonie; Berlínská filharmonie; Vídeňští symfonikové; Filharmonie New York; Pittsburský symfonický orchestr; Orchestre National de France; Symfonický orchestr Českého Rozhlasu; Plzeňská filharmonie; Jihočeská filharmonie; Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín; Virtuosi di basso České filharmonie; České filharmonické kvarteto; ad.). Jeho práce jsou publikovány řadou nakladatelství (Bärenreiter; Schott Music; Universal Edition;). Nahrávka Symfonické suity z opery Jenůfa, kterou z původní opery Leoše Janáčka vytvořil společně s dirigentem Manfredem Honeckem a natočil Pittsburský symfonický orchestr, byla nominována na cenu GRAMMY pro rok 2015.

V ROLOVACÍ NABÍDCE NÍŽE VYBERTE SPRÁVNÝ SEMINÁŘ!