RVP a ŠVP

RVP ZUV (Rámcově vzdělávací program základního uměleckého vzdělávání)

celý dokument ke stažení zde

Principy

1. liberalizace vzdělávacího procesu, podpory vzdělávací autonomie ve školách
    2. profesní odpovědnosti učitelů a zavádění nových forem a metod do výuky
    3. zdůraznění směřování žáka k osvojování si klíčových kompetencí
    4. rovného přístupu k uměleckému vzdělávání v základních uměleckých školách
    5. udržování a rozvíjení kulturních tradic

Vzdělávání podle RVP ZUV umožňuje uspořádat výuku podle potřeb žáků i školy. Smyslem základního uměleckého vzdělávání je nejen poskytnutí základů uměleckého vzdělání v jednotlivých uměleckých oborech, ale především pěstování potřebných vlastností a žádoucích životních postojů žáků prostřednictvím vlastní tvorby
    a setkávání se s uměním.

Klíčové kompetence:

• k umělecké komunikaci
      Žák disponuje vědomostmi a dovednostmi, které mu umožňují samostatně volit a užívat prostředky pro umělecké vyjádření, proniká do struktury a obsahu uměleckého díla a je schopen rozeznat jeho kvalitu.
    • osobnostně sociální
      Žák disponuje pracovními návyky, které jsou utvářeny soustavnou uměleckou činností, které formují jeho morálně volní vlastnosti a hodnotovou orientac, účelně se zapojuje do společných uměleckých aktivit a uvědomuje si svoji odpovědnost za společné dílo.
    • kulturní
      Žák je vnímavý k uměleckým a kulturním hodnotám a chápe je jako důležitou součást lidské existence,
      aktivně přispívá k vytváření i uchování uměleckých hodnot a k jejich předávání dalším generacím.

Taneční obor

Strana 42 - 45 dokumentu.