Improvizace

O výuce improvizace v rámci hodin klavíru na základní umělecké škole hovoří na Proglasu Hana Švajdová ze ZUŠ Žerotín. O kreativitě, hravosti, přirozenosti, spontaneitě a tvůrčí svobodě u klavíristů každého věku s ní rozmlouvala Radka Rozkovcová. V rozhovoru zazní pozvánka na 1. ročník festivalu improvizace Hudba bez hranic, který v termínu 9.–10. března 2023 pořádá ZUŠ Žerotín Olomouc.

Rozhovor si můžete poslechnout zde.

Druhá pozvánka je na improvizačně skladatelskou přehlídku, která se koná 10. 3. 2023 v rámci festivalu "Hudba bez hranic" pořádaném ZUŠ "Žerotín" Olomouc. Přehlídka je určena žákům a pedagogům ZUŠ, kteří se chtějí pochlubit svou kreativní tvorbou a zároveň se vzájemně inspirovat.

Přihlášky je možné posílat do 17. 2. 2023 na email h.svajdova@volny.cz.

Podrobné propozice a podmínky přihlášky jsou připojené v PdF souboru.

První pozvánka v této sekci je na improvizační přehlídku Hrajeme si pro radost, která se koná 25. března 2023 v Metodickém centru KKI HF JAMU v Brně. Téma přehlídky je Na vlnách klavírních zvuků a vůní. Přehlídka je určena klavíristům od šesti do devatenácti let.

Přihlášky je možné posílat do 28. 2. 2023 na email mc.jamu@seznam.cz (jméno a příjmení žáka, věk a ročník v ZUŠ, název připravené improvizace, jméno pedagoga a tel. kontakt na něj, název ZUŠ).

Podrobnosti k akci jsou v přiloženém PDF souboru.