Skladba a improvizace

Vítejte v sekci skladby, která byla rozšířena také o improvizaci. Ve složce Dokumenty jsou uvedeny základní materiály oboru. Sekce Metodika bude postupně doplňována o materiály, videonávody, tipy vzdělávání učitelů a na softwary a technologie k on-line výuce. Složku Improvizace připravujeme. Soutěže a přehlídky obsahují historii skladatelských soutěží žáků ZUŠ a budou zde informace o dalších soutěžích. Skladby žáků obsahují almanachy ze soutěží a další notové materiály, později zde doplníme audio a videozáznamy skladeb žáků ZUŠ.

Věříme, že Vám bude inspiromat skladby a improvizace k užitku a inspiraci. Budeme rádi za vaše tipy a připomínky.

16. 1. 2024

Vyhlašujeme přehlídku žákovských skladeb pro žesťové nástroje, která se uskuteční ve spolupráci se ZUŠ "Žerotín" Olomouc a v rámci festivalu Hudba bez hranic. Propozice najdete na záložce Soutěže a přehlídky. Uzávěrka přihlášených skladeb je v sobotu 25. května 2024, vybrané skladby budou provedeny v Olomouci 12. listopadu 2024. (Informace o jarním termínu přehlídky Hudba bez hranic najdete zde.)

10. 9. 2023

Na konci prázdnin byl zveřejněn rozhovor se soutěžícími, učiteli a předsedkyní poroty skladatelské soutěže žáků ZUŠ 2022/2023, který najdete zde (Rádio Proglas, redaktorka Radka Rozkovcová). Podrobnosti k soutěži jsou uvedeny v sekci Soutěže a přehlídky.