Metodika

Metodiky a literatura k oboru

Nabízíme vám publikaci, která byla vydána v roce 2020. Autorsky se na brožuře podílelo několik členů sekce Skladby. Celá publikace obsahuje devět částí. Vedle skladby jsou zde podněty pro výuku hudební nauky, improvizace, hry na dechové nástroje (dvojplátky a žestě), kytaru, cembalo, bicí nástroje a podněty k výuce žáků se zrakovým postižením. Celá publikace je ke stažení zde: Podněty k didaktikám.

Patero ozvěn zpěvů prastarých

Bývalý předseda sekce skladby Petr Hanousek laskavě věnoval žákům ZUŠ sborník klavírních úprav pěti písní z kancionálů (nejstarší je z 13. století).

Inspirace ze ZUŠ

V poslední části sekce Metodika budeme uvádět inspirativní videa od učitelů ZUŠ.

První video z on-line koncertu poskytla paní učitelka Štěpánka Hrubecká. Na koncertě vystupují žáci a učitelé ZUŠ Trutnov. Ilustrace vytvořili žáci výtvarného oboru ze třídy Zdislavy Holomíčkové.

Sněhový koncert